SEO (optimalizácia vyhľadávacieho nástroja) znamená optimalizácia webových stránok pre vyhľadávací nástroj Google. Pri optimalizácii stránok pre Google by ste mali, samozrejme, brať do úvahy aj návštevníka stránky. SEO aktivity sú súčasťou aktivít, ktoré priamo súvisia s webovou stránkou - nazývajú sa On page aktivity (On page SEO). Medzi najdôležitejšie faktory optimalizácie tu patria:

  •     kľúčové slová v  názve
  •     umiestňovanie kľúčových slov do textov, ktoré sú na webe,
  •     výber optimálnych záhlaví (h1, h2, h3),
  •     vhodné interné prepojenie na webe,
  •     optimalizácia meta tagov, popisov a altov,
  •     optimalizácia času načítania stránky. 

Umiestnenie (link building) webových stránok vo vyhľadávači Google je súbor činností, ktoré by mal správca webu alebo agentúra vykonať pre to, aby zvýšila viditeľnosť stránky na Google. Umiestnenie je späté s tzv. Off page aktivitami, t. j. vytváraním odkazov na umiestnenú webovú stránku. Kvalita a počet týchto odkazov priamo ovplyvňujú viditeľnosť stránok vo vyhľadávači Google, a to je najdôležitejší faktor hodnotenia Google algoritmu.
Odporúčame vám čítať ďalej!

 

SEO
Vnútorné odkazy – ako ich urobiť správne

Vnútorné odkazy sú základom správne optimalizovanej webovej stránky. Sú tiež základom pre ďalšie aktivity na stránke a mimo nej. Vďaka dôkladne navrhnutej štruktúre podstránok a náležitému prepojeniu každej z nich, môžete dosiahnuť obrovský úspech a môžete byť viditeľní na stránkach Google, čo následne povedie k väčšej návštevnosti webu. Prečítajte si náš manuál na to, ako urobiť vnútorné odkazy dobre.

Presmerovanie - 301 a iné – čo sú a ako ich môžeme použiť?

O celom rozsahu rôznych presmerovaní sa dá veľa prečítať v článkoch, na sociálnych médiách a diskusných fórach. Presmerovanie 301 sa zdá byť odpoveďou na všetky naše internetové problémy v súvislosti s tým, čo sa môže stať našej webovej stránke. Trest od Googlu? Presmerujte. Nová verzia stránky s inou štruktúrou adresy? Presmerujte. Zvýšenie sily podstránok? Presmerujte. Ale čo presmerovanie vlastne je…?

Ako funguje optimalizácia pre vyhľadávače?

Ak chcete byť na internete viditeľní, optimalizácia pre vyhľadávače je rozhodujúca. Každý deň viac ľudí získava širokopásmový prístup na internet a počet používateľov na celom svete presahuje 3 miliardy. Toto je dôkaz jednoduchého konceptu – ak zabezpečujete služby prostredníctvom internetu, mali by ste sa postarať o dobrú pozíciu pre vašu web stránku, aby vás vaši potenciálni zákazníci našli. Séria článkov, ktoré začíname práve teraz uverejňovať, vám poskytne základné informácie o optimalizácii SEO a poradí vám, ako to môžete urobiť sami.

Meta tagy – základ optimalizácie webovej stránky

Optimalizácia vašej webovej stránky je kľúčová, ale stojí za to začať jednoduchými krokmi, ktoré môžu viesť k vyššiemu počtu kliknutí na zobrazené výsledky vyhľadávania. Jedným z nich sú nepochybne meta tagy. Prečítajte si, prečo by tieto označenia mali obsahovať užitočné, zaujímavé informácie a aké ďalšie označenia môžu mať vplyv na viditeľnosť vašej stránky.

Google Analytics pre začiatočníkov

SEO aktivity sa nemôžu kompletne realizovať bez analýzy návštevnosti webu. Ak tieto údaje nekontrolujete, jednoducho nemôžete ohodnotiť účinnosť svojich krokov. Google Analytics je bezplatný nástroj, ktorý Vám pomôže analyzovať návštevnosť webu z rôznych uhlov. Aj napriek tomu, že služba Google Analytics je bezplatná, ide o veľmi zložitý nástroj. Ak sa chcete naučiť, ako ho používať, čítajte ďalej.

Začnite zarábať peniaze dnes.
Zaregistrovať sa zadarmo